Hamile bir anne için, bebeğinizin cinsiyetini merak ediyorsunuzdur. Vücutta oluşan birçok belirtilere göre kişiler kız ve bebek olduğunu tahmin edebilirler. Bu durumda sizlerde bebeğinizin cinsiyetini merak ediyorsanız ve hamilelikte gebelikte kız bebek belirtileri hakkında bilgiler sağlamak istiyorsanız aşağıda bilgiler verilmektedir. Hamilelik döneminde cinsiyetini kız olduğunu gösteren belirtiler şunlardır;

Yüksek Nabız

Kadın doğum doktorları ilk olarak bebeğin kalp hareketlerine bakmaktadırlar. Eğer anne karnındaki bebeğin kalbi hız oranı yaklaşık dakikada 140-160 civarında atıyor ise, kız bebek olduğunu göstermektedir.

Karın Yüksekliği ve Düşüklüğü

Hamilelik dönemlerin karın daha yüksek bir düzeyde ise, kız bebeğe hamile olduğunuzu göstermektedir.

Sabah Bulantıları

Özellikle sabahları aşırı ve şiddetli bulantılar ile karşı karşıya geliyorsanız kız bebek olacağının net işaretidir. Uzmanlara göre yapılan araştırmalarda, kız bebek bekleyen annelerin sabahları aşırı bulantılar ile karşılaşılmaktadır.

Akne

Gebelik dönemlerinde yüz bölgesinde kabarcıklar, döküntüler ve akneler gibi sorunlarının olması, bebeğin kız olduğunu gösteren işaretlerin arasındadır. Vücutta oluşan hormonal sorunlar akne oluşumunu tetiklemektedir.

Göbek Şekli

Hamilelik dönemlerinde göbeğin şekli bebeğin cinsiyetini tespit etmektedir. Bebeğiniz kız ise, göbeğiniz daha yuvarlak ve erkekse göbek daha sivri olmaktadır.

Göğüs Boyutu

Gebelikte meme boyutlarındaki değişiklikler bebeğin cinsiyetini gösteren belirtilerin arasında gelmektedir. Sol göğüs, sağ göğse göre daha büyük ise, bebeğinizin cinsiyeti kızdır. Gebelikte kız bebek belirtilerindendir.

Uyku Pozisyonu

Uyku pozisyonu, bebeğin cinsiyetini tespit etmektedir. Eğer hamilelikte sürekli sağ tarafınız ile uyuyorsanız, bu durum bebeğinizin cinsiyeti kız olduğunu göstermektedir.

Saç Dokusu ve Parlaklık

Saçlar ince ve daha mat görünüyorsa, kız bebek olduğunu gösterebilir. Bunun yanı sıra, saçlar daha canlı ve daha parlak ise erkek olduğuna dair belirtilerini göstermektedir.

Aşırı Tatlı Aşerme

Diğer yemeklerin yanı sıra, gün içerisinde sürekli olarak tatlı canınız çekiyorsa kız bebek olacağınızın belirtileri olabilir.

 

Hamilelikte Gebelikte Kız Bebek Belirtileri

Yorum Yap