Google Now Nasıl Aktif Edilir Ve Kullanılır?

Google’ın sanal asistan servisi Google Now, uzun bir aranın ardından Türkiye’de hizmet vermeye başladı. Kullanıcılar, konum ve dil özelliklerini Türkçe olarak ayarlayarak Google Now’u kullanabiliyorlar. Google’ın sanal asistanı özelliğini kullanabilmek için öncelikle Google uygulamasının açılması gerekiyor. Açılışta kullanıcılara Google Now’u etkinleştirmek isteyip istemedikleri soruluyor. Bu soruya olumlu cevap veren kullanıcılar, Google’ın Asistan servisini etkinleştirip hemen kullanmaya başlayabiliyor.

Kullanıcıların diğer taraftan Google uygulamasının sağ üst köşesindeki menü ikonuna dokunmaları, ayarlar ve daha sonra ses bölümüne girerek ”Ok Google” sayfası altından da Google Now’u kullanma fırsatı bulabiliyor. Bu kullanımın kullanıcılara büyük kolaylık sağladığı görülüyor. Kullanıcılar, cep telefonlarının herhangi bir ekranından ”Ok Google” diye seslenerek Google Now’a anında soru sorabiliyorlar.

Google Now’un Özellikleri

Google Now’un en öne çıkan özellikleri arasında kart özelliğinin bulunmasıdır. Bu uygulama kullanıcıların yaptıklarını kayıt altına tutar. Aynı zamanda Google Now’un kişinin çevresindeki etkinlikleri bildirme özelliği de bulunmaktadır. Google Now’un diğer öne çıkan özellikleri arasında sadece sesli arama ile çalışmamasıdır. Google Now, kullanıcıların yazdıkları yazılara da cevap verme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda kullanıcıların çevresindekilere sesli metin mesajı gönderme olanağına da sahiptir. Bu özellikleri dolayısı ile Google Now’un diğer sanal asistan servislerine göre daha ön planda olduğu görülüyor. Google Now’un ilerleyen zamanlarda kullanıcı sayısında önemli artış olması bekleniyor.

 

Google Now Nasıl Aktif Edilir Ve Kullanılır?