Makyaj, yüzyıllardır kadın erkek tüm insanlığın kullanmış olduğu bir kamufle edilme şeklidir. Kimi insanlar mesleği gereği makyaj yapmak zorundadırlar. Kimileri ise sadece kişisel isteği doğrultusunda yaparlar. İnsan cildi doğası gereği zaman geçtikçe yaşlanmakta, bu da insanların ve özellikle kadın kullanıcıların kendilerini daha genç gösterme çabalarına itmektedir. Peki, 10 Yıl Genç Gösteren Makyaj Hileleri nelerdir, nasıl yapılır?

Nasıl Yapılır?

Özellikle belirtmek gerekir ise hangi makyaj ürünü olursa olsun yapısı her zaman hafif olan tercih edilmelidir. Çünkü yoğurt gibi yoğun bir ürünü yüze sürmek yüzü olduğundan çok daha fazla yaşlı gösterecektir. Makyaj için her zaman temiz ve çok iyi nemlendirilmiş bir cilt kullanın. Kirli ve yağlı bir ciltte kullanılan ürünler gerçek kalitesini hiçbir zaman yansıtamayacaktır. İçeriğinde hafif pırıltılar bulunan bir fondöten kullanmak yüzdeki ışıltıyı ortaya çıkartacaktır.

İddialı Dudaklar Yaşınızı, Ele Vermez!

Dudaklarda açık tenli iseniz pembe alt tonlu rujlar kullanabilirsiniz. Daha koyu bir cilt tonunuz var ise renklerde cesur davranıp vişneçürüğü, kırmızı ya da bordo gibi renkler yaşınızı asla ele vermeyecektir. Göz farlarında çok koyu tonlara gitmek yerine göz kapağını nötrleyecek ürünleri kullanmak çok daha mantıklıdır. Mesela simsiyah bir far sürmek yerine ışıltılı bir pudra pembesi far daha genç ve feminen bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü için allık kullanımı çok önemli. Fakat kullanılan allık toz pudra değil krem stick formunda allık olmalıdır. Çünkü toz pudra formundaki allıklar, yüzdeki çizgilere dolma yapar. Bu ise yaşınızı ele verir. Gözlerin daha iri, canlı ve parlak görünmesi için göz içine beyaz ya da ten rengi bir göz kalemi çekebilirsiniz. 40’lı yaşlardan sonra göz kapaklarında düşme meydana gelir. Bu sebepten ötürü göz kapaklarına kalem ya da eyeliner çekmek isteyecek olursanız mutlaka göz kapaklarınızı yüksek gösterecek şekilde uygulayınız.

10 Yıl Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Yorum Yap